Představu, že potřebujeme mít řidičský průkaz odpovídající skupině na kvalifikaci řízení nákladního vozu, můžeme nechat stranou. Většina dodávkových automobilů do 3,5 tuny se dá hravě řídit s klasickým řidičským průkazem skupiny B, tudíž nám postačí klasicky ten, který nás opravňuje k řízení osobního automobilu. Otázkou je, že přece jenom se jedná o dost velké auto, kdy nemusíme mít jistotu v řízení, pak je lepší si dodávkový vůz zapůjčit i s řidičem, což ve většině půjčoven není žádný problém. V podstatě se dá vybírat hlavně z ložní plochy, také podle toho co chceme převézt a také odkud. Pokud si nejsme jisti, tak nám rozhodně zaměstnanci firmy rádi poradí, co bude pro nás nejlepší.
Zapůjčit si dodávku není žádný problém
Vše záleží na domluvě a tak když nemáme jasno v tom, jak co nejlépe funguje, je dobré se ptát. Kvalitní půjčovna dodávek nic neskrývá a se zákazníkem jedná férově a na rovinu, což vlastně potřebujeme. Přesto jsou věci, na které bychom neměli zapomínat a rozhodně bychom o nich měli mít nějakou informaci pro bezpečnou jízdu.
Co nás má zajímat:
– Smlouva, kterou než podepíšeme, by nám měla poskytnout veškeré informace o půjčení vozidla, ale také sankce za nedodržení smluvních podmínek.
– Platné pojištění vozidla, zdali je pouze základní nebo i havarijní, případně jakou účast bychom měli my v případě nehody.
– Aby půjčené vozidlo bylo v dobrém technickém stavu, na správných pneumatikách s odpovídajícími vzorky. Samozřejmostí je platná STK.
– Kolik a v jaké sazbě je účtované půjčení vozidla, zdali je v ceně nějaký počet kilometrů nebo jestli je možno jezdit bez omezení. Případně když se vyčerpá limit projetých kilometrů, kolik bude stát další najetý kilometr navíc.
– Od kdy do kdy je doba půjčení a kam se popřípadě dá vozidlo vrátit.
– Zdali je příplatek za svátek nebo za víkend atd.
– Jak je to se stavem paliva. To znamená, v jakém stavu přebíráme nádrž a také za jakých podmínek ji budeme vracet. Většinou se s plnou půjčuje i vrací, ale záleží na samotné půjčovně.