Cesta ven z chudoby je podle vlády právě turismus. Súdán tak v posledních letech pracuje na tom, aby sem nalákal hlavně dobrodruhy z Ameriky a Evropy, a to právě proto, že zde se setkáte s divočinou a exotikou, která není jenom naoko, nejde jenom o předstírání pro cizince.
Domorodé obyvatelstvo má spoustu zvláštních zvyků.
Žijí většinou v poušti a živí se pastevectvím a zemědělstvím. Žijí stejně jako jejich předkové, a to už několik stovek let. Jsou velice přátelští, ale vzhledem k tomu, jaká chudoba zde panuje, není radno přijímat od obyvatelstva více než čaj – přece jenom se jedná o zemi třetího světa, kde se na hygienu tolik nedbá.
– Vaří i jí se zde rukama, a to většinou od písku
– Země je velmi chudá, většinou dostanete placky z pšenice, které jsou bez chuti
Ovšem neměli byste odmítnout, když vám něco přímo nabízejí, mohli by si to vyložit jako urážku
Metropole Chartúm
Hlavní město je typicky Africké. Nachází se zde mnoho památek a také architektonicky zajímavých svatyní, které jednoznačně stojí za to vidět. Nedaleko hlavního města leží posvátná hora z červeného pískovsce Jebel Barkal, která se nachází v Núbijské pouště. I zde nalezneme mnoho paláců a jiných památek, které zde vystavěli tzv. černí faraonové.
Súdán leží z největší části v Núbijské poušti, která je ale žulová. Najdete tady tak čedičové vyhaslé sopky a také žluté žulové území, na kterém nic neroste. Po období dešťů, které končí v říjnu, se země zaplaví bahnem.
Apedemak
– Tento chrám se nachází v jedné z oáz podél pobřeží řeky Nil, která se vine nehostinnou krajinou Súdánu
– V této oáze se nachází město Naga, právě zde najdete další památky tzv. černých faraonů
Na venkově jsou lidé přátelští
Ačkoli vám nebudou rozumět, většinou vás přimějí, abyste s nimi strávili den a nejlépe i jednu noc. Nemusíte se ničeho bát, obyvatelé jsou velmi vstřícní, a i když se nedorozumíte, budete se cítit vítaní. Pokud si přejete zažít skutečnou tvář Súdánu, určitě se vydejte i do vnitrozemí, nejlépe však s průvodcem. V Núbijské poušti je velice snadné se ztratit.